Miejsc turystycznych na wyspie Krk

Wyspa Krk ma wiele miast i miejscowosci z których każde posiada własny niepowtarzalny urok. Nie czekaj tylko zwiedż wyspę, bo tu nigdzie nie jest daleko - możesz być w innym mieście w mniej niż 15 minut i cieszyć się całkowicie inną unikalną atmosferą.


Krk

Miasto Krk

Miasto Krk jest stolicą wyspy i głównym ośrodkiem działalności w regionie. Stara cześć Miasta Krk jest otoczona 2000-letnimi murami obronnymi.

Doświadczysz starożytną Chorwację w całej jej wspaniałości. Spacerując Placem Kamplin zobaczysz imponujący Kasztel Fronkopański na którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych i okazałą starowieczną Bazylikę Najświętszej Maryi Panny.

Głównym punktem miasta jest Plac “Vela Placa” pełen kawiarni i restauracji gdzie zwiedzający mogą sie degustować smakiem różnorodnych potraw, których podstawą jest tradycyjna kuchnia chorwacka i śródziemnomorska. Życiem nocnym można cieszyc się w takich barach jak “Casa Del Padrone”, czy w barach koktajlowych “Volsonis” i “Jungle”.

Miasto Krk plaże Krk restauracje Krk noclegi

Malinska

Miasto Malinska

Miasto klubów i dyskotek. Malinska przyciąga turystów z jej aktywnego wypoczynku jak również z jej licznych plaż. Popularne kluby nocne to “Boa” i “Crossroads”, które są otwarte w okresie letnim aż do wczesnych godzin porannych.

Dla milośników zabytków i antycznych skarbów czeka kaplica Św Mikołaja, kościół Parafialny Św. Apolinara i Zakonon Franciszkański z muzeum klasztornym. Od katedry po muzea, podczas wizyty w Malinska będziesz cieszyć się z bogactwem historii i kultury.

Malinska plaże Malinska restauracje Malinska noclegi

Baska

Miasto Baška

W Baška znajdują się jedne z największych i najpiękniejszych plaż na świecie, a wraz z miastem Krk tworzą najbardziej popularą atrakcję turystyczną na wyspie Krk. W samym mieście i w okolicach Baška znajduje sie wiele pieknych plaż Adriatyku, takich jak nagrodzona plaża Vela, a kolory turkusowego Morza Środziemnego zatrzymują dech w piersiach.

Poza pięknem plaż Baška rownież oferuje charekterystyczną architekturę i liczne zabytki. To właśnie w Baška została odnaleziona inskrypcja, jeden z najstarszych zabutków chorwackiego pisma głogalickiego. Jest to kamienna płyta z 1100 roku odnaleziona w kościele Świętej Łucji. Inne miejsca godne zobaczenia w okolicy to także Kościół św Jana, Św Łucji w Jurandvor i Kościół Parafialny Św Ttójcy.

Baška plaże Baška restauracje Baška noclegi

Punat

Miasto Punat

Punat jest znana z przemysłu stoczniowego i jest domem jednej z największych przystani na Adriatyku. Położona jest u wejscia zatoki na której środku znajduje sie mała leśna wysepka Koslun. Punat to miejsce które musisz zobaczyc! Jest miastem pełne życia, które znane jest z organizacji chorwackich i międzynarodowych regat sportowych i dni oliwek. Teren dookolo jest bogaty w bujną rośliność i drzew oliwnych.

Miasto Punat oferuje szeroką gamę rożnorodnych sportów wodnych i rekreacyjnych, takich jak nurkowanie, pływanie, żeglarstwo i park wakeboard. Jeden z najbardziej imponujących budowli architektonicznych to Kościół Parafialny Świętej Trójcy i Kościółek Świetego Donata.

Punat plaże Punat restauracje Punat noclegi

Vrbnik

Miasto Vrbnik

Vrbnik położony jest na klifie z kórego można podziwiać piękne widoki na katedry, wąskie, kręte uliczki, ruiny wież i winnice z których jest wytwarzane jedno z najsłynniejszych win Vrbnička žlahtina. Do najbardziej znanych kościołów należy między innymi Kościół Parafialny Wniebowzięcia NMP z 1325 roku i kaplica Św. Jana, a także renesansowa dzwonnica.

Vrbnik to raj dla nurków, których przyciągają jego atrakcyjne jaskinie. Koniecznie musisz wybrać sie do centrum starego miasta do Konoba Nada na degustacje wina.

Vrbnik plaże Vrbnik restauracje Vrbnik noclegi

Silo

Miasto Šilo

Šilo jest małym nadmorskim miasteczkiem w północno-wschodniej części wyspy Krk. Jest położone na przeciwko Crikvenica do której kursują małe łodzie – taksówki. Jest idealnym miejcem do uprawiania sportów i rekreacyjnego połowu ryb.

Šilo jest znacznie cichsze niż miasta Krk lub Malinska i jest idealnym mejscem wakacyjnym dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza z powodu piaszczystych i kamienistych plaż w pobliżu. W Šilo znajdziesz małe restauracje z domowym jedzeniem, kawiarnie i lodziarnie.

Šilo plaże Šilo restauracje Šilo noclegi

Njivice

Miasto Njivice

Njivice to prężnie rozwijające się dzięki turystyce młode miasto, które oryginalnie było małą wioską. W centrum znajduje się mały port otoczony z dwóch stron plażami, który jest także centrum życia z licznymi restauracjami, kawiarniami i cukierniami.

Plaże w Njivice są żwirowe lub częściowo wybrukowane, a poza miastem są obszary skaliste z małymi zatoczkami. Promenadą długości okło kiilometra można wybrać się na romantyczny spacer pośród sosen rosnących tuż przy brzegu morza.

Njivice plaże Njivice restauracje Njivice noclegi

Omisalj

Miasto Omišalj

Omisalj pochodzodzi z III wieku i jest jednym z najstarszych miast na wyspie Krk, a także pierwszym miastem które można spotkać niemal od razu po przejściu przez most Krcki ze stełego lądu.

Samo miasto zbudowane jest na skale na wysokości okołu 80 m.n.p. z widokiem na zatokę Kvarner. Omisalj zachował swoją Średniowieczną strukturę miejską i urocze centrum z wąskimi uliczkami dostepnymi tylko dla pieszych.

Brzegiem urwiska rozciąga się promenada idealna dla romantycznych wieczorów, oferuje spokój, ciszę i piękny widok na małą przystań i morze.

Omišalj plaże Omišalj restauracje Omišalj noclegi